Pavouk s nerezovým roštem

Originální ohniště jako zajímavý prvek zahradní architektury. To je náš nový gril, ocelový pavouk, kolem kterého lze usadit celou rodinu, či partu přátel. Pavoučí ohniště je vhodné pro opékání špekáčků, přípravu kotlíkového guláše, grilování na přídavném nerezovém roštu, nebo jen jako středobod večerní pohody u plápolajícího ohně.

Každý jistě víme, jak se děti pokaždé těší na to, že si bude každé držet svůj klacík se špekáčkem sám, ale ve finále držíte v každé ruce minimálně po dvou a děti běhají všude kolem a o opékání již dávno nejeví žádný zájem. S Vaším novým ohništěm je po starostech. Již při návrhu pavouka se s tím počítalo. Je zde dostatek opěrných ploch, kde se dají grilovací jehly bez problémů opřít, špekáčky se opékají bez Vaší účasti a Vy máte nakonec obě ruce volné a můžete se věnovat sklenici lahodného moku, nebo partnerce, či partnerovi po Vašem boku.

Tělo grilu je vyrobeno ze silnostěnné za tepla válcované oceli. Grilovací rošt včetně mezikusu je vyroben z potravinářské nerezi. Popelník je odnímatelný, takže se při čištění již nemusíte nikam tahat s celým ohništěm, jednoduše povoučí nohy na chvilku odložíte stranou.

Gril je téměř bezúdržbový. Jedinou Vaší starostí bude vysypání popela a umytí nerezového roštu po grilování. Rošt je odnímatelný, vhodný pro mytí jak v myčce, tak klasickou metodou - v potoce:-). Nebo jej před dalším grilováním jen proženete trochu více ohněm....

Gril je vhodný pro pro přímé grilování zeleniny, kuřecích kousků, ryb, či tropického ovoce, opékání špekáčků, ale také pro přípravu kotlíkových polévek, gulášů, ovarů a dalších lahůdek. Své využití najde i jako běžné ohniště, designový prvek zahrady, nebo originální květináč.

Ohniště je dodáváno v surovém stavu, není zde žádná povrchová úprava, černou barvu získá používáním, kdy mastnota ze špekáčků v kominaci s kouřem od spalovaného dřeva udělá své. Při delším nepoužívání a vystavení povětrnostním vlivům dochází k přirozenému procesu oxidace a topeniště pomalu rezne. Opětovné roztopení, kouř a mastnota vrací ohništi barvy černé vdovy.

5 650,00 Kč